Aaudiosłuch | Aparaty słuchowe

Bezpłatne badanie słuchu!

Wszystkie badania są przeprowadzane przez dyplomowanych protetyków za pomocą wysokiej klasy sprzętu diagnostycznego w specjalnie przygotowanej do tego kabinie ciszy.

UMÓW SIĘ
Aaudiosłuch | Aparaty słuchowe

Wywiad oraz przebieg badania

Decydując się na zakup aparatów słuchowych, należy pamiętać, że dopasowanie tych urządzeń do Państwa potrzeb jest procesem, który wymaga minimum dwóch wizyt u protetyka. Jak wygląda proces zakupu aparatu słuchowego? U nas – zaczyna się ciepłym przyjęciem i zaproszeniem do rozmowy.

 

Pierwsze spotkanie

Podczas pierwszego spotkania ważna jest już sama rozmowa z pacjentem. Dzięki dostarczonym informacjom jesteśmy w stanie ocenić jaki typ aparatu będziemy proponować w pierwszej kolejności. Zawsze bardzo interesuje nas historia niedosłuchu. Sprawdzamy ucho otoskopem, aby upewnić się czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia badania audiometrycznego. Następnie zapraszamy Państwa do kabiny ciszy w której przeprowadzamy audiometrię tonalną.

 

Kiedy odwiedzić laryngologa?

W procesie dopasowania aparatu słuchowego ważną rolę pełni lekarz laryngolog, który na podstawie dostarczonych wyników badań, podejmuje decyzję o leczeniu pacjenta, lub stwierdzając nieodwracalny częściowy ubytek słuchu – wypisuje zlecenie na aparaty słuchowe. Dokument ten uprawnia do ich częściowej refundacji w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Najczęściej trafiają do nas pacjenci skierowani już po wizycie u laryngologa. Jeżeli jednak wolicie Państwo rozpocząć temat dopasowania aparatów od wizyty u nas – ZAPRASZAMY! Zrobimy badanie, doradzimy i na pewno zalecimy wizytę u lekarza.

 

Czas na dopasowanie

Bazując na wynikach badania słuchu, ocenie kanału słuchowego oraz przeprowadzonym wywiadzie – już podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie jest możliwość wstępnego dopasowania aparatów słuchowych! Dopasowanie polega na dostrojeniu aparatów do ubytku słuchu pacjenta, za pomocą specjalistycznego oprogramowania. W tym celu korzystamy również z nowoczesnych metod dopasowania REM. Na tym etapie jesteśmy bardzo ciekawi opinii dotyczącej pierwszego wrażenia. Słuchając Państwa spostrzeżeń, regulujemy parametry aparatów w czasie rzeczywistym i razem poszukujemy brzmienia zapewniajacego przede wszystkim jak najlepsze zrozumienie mowy.

 

Oferta skrojona na miarę

Na tym etapie ustalamy oczekiwania pacjenta mające bezpośredni wpływ ca cenę proponowanego rozwiązania – czy np. aparaty mają współpracować ze smartfonem (sterowanie opcjami lub kierowanie sygnału audio z telefonu do aparatów), mają być w wersji wewnątrzusznej ITE, czy może ładowane bezprzewodowo. Gdy po przetestowaniu zaproponowanego rozwiązania, pacjent podejmie decyzję o zakupie – w pierwszej kolejności pobieramy formę ucha potrzebną do zbudowania wkładki indywidualnej (dla aparatów BTE/OPEN/RIC) lub aparatu wewnątrzusznego ITE. Informujemy również o przysługujących dopłatach oraz refundacjach – wszystkie formalności z nimi związane załatwicie Państwo u nas!

 

Zlecenie trafia do realizacji

Pobrane wcześniej formy ucha trafiają wraz z wytycznymi do producenta wkładek usznych/aparatów wewnątrzusznych ITE (produkcja w technologii druku 3D). Czas oczekiwania na zamówione aparaty słuchowe determinuje czas potrzebny na wyprodukowanie wkładki. Oczekiwanie trwa zazwyczaj 1 – 2 tygodnie. Gdy aparat oraz wkładka dotrą już do nas – dzwonimy do Państwa w celu umówienia spotkania na którym dokonujemy finalnego dopasowania i zamykamy transakcję. Podczas tej wizyty uczymy obsługi oraz codziennej pielęgnacji aparatów słuchowych. Proszę się nie martwić o to czy wszystko zapamiętacie, gdyż…

 

Opieka posprzedażowa

…nie zostajecie sami w tej nowej dla Was sytuacji! Zachęcamy do ponownego spotkania już po miesiącu od zakupu. Podczas wizyty wsłuchujemy się w Państwa spostrzeżenia i w razie potrzeby dokonujemy korekty brzmienia aparatu słuchowego. Wracamy również do tematów związanych z ich konserwacją oraz czyszczeniem – odpowiadamy na wszystkie powstałe pytania oraz wątpliwości. Cały czas pozostajemy w kontakcie, gdyż w momencie zakupu aparatu słuchowego stajecie się Państwo naszymi pacjentami, których wspieramy w procesie dopasowania, akceptacji oraz bezproblemowego użytkowania aparatu przez cały jego czas życia.

Aaudiosłuch | Aparaty słuchowe

Wykonywane badania

Zajmujemy się profilaktyką słuchu w szerokim zakresie, poprzez badania słuchu, dobór wysokozaawansowanych cyfrowych aparatów słuchowych- zausznych i wewnątrzusznych. Kładziemy nacisk na jakość i profesjonalizm prowadzonych badań oraz doboru aparatów słuchowych. 

Umów wizytę:

mail: Biuro@aaudiosluch.pl
tel: 600 766 520

NASZE PLACÓWKI

© 2024 OWIup